Dagmara Roszkowska

Dagmara Roszkowska jest związana z Warsztatami Bibliotekarskimi od samego początku. Była przy ich narodzinach, asystowała pierwszej przemianie z pisma drukowanego na online i dzisiaj jest pomysłodawczynią i wykonawczynią kolejnej ważnej metamorfozy WB.

Bo zmiana, to jej drugie imię. 🙂 Praca w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, to ciągłe inicjowanie, planowanie, organizowanie, tworzenie, zapraszanie gości, wprowadzanie w życie nowych rozwiązań. To jej żywioł, m. in dzięki któremu BPP zyskuje nowych klientów i sympatyków.

Swoje umiejętności przyciągania do Biblioteki ludzi ciekawych, wartościowych, z pomysłami postanowiła wykorzystać przy reorganizacji pisma. Dzięki niej Warsztaty w nowej odsłonie zostaną wzbogacone nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim o nowych redaktorów, którzy nadadzą im świeżości oraz podzielą się swoją wiedzą i kompetencjami.

Praca to nie jedyny obszar zainteresowań i rozwoju Dagmary. W wolnym czasie (posiada tajemny patent na to, jak poszerzyć dobę o kolejne 24 godziny) wspólnie z mężem i grupą znajomych prowadzi fundację pomagającą bezdomnym kotom, uczestniczy w artystyczno-rękodzielniczych spotkaniach Piotrkowskiego Koła Gospodyń Miejskich (którego jest założycielką), doskonali swe kompetencje w zakresie fotografii zwierzęcej, myślenia wizualnego, technik notowania i rozwoju umiejętności poznawczych oraz zgłębia tajniki weganizmu.

Czasem odpoczywa 😉 podróżując, chodząc po górach lub jeżdżąc na dwóch kółkach.

Od kwietnia pełni funkcję redaktora naczelnego Warsztatów Bibliotekarskich.

dagmara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *