Jacek Prądziński

Jacek Prądziński – nietypowy, bo ekstrawertyczny indywidualista, odznaczający się niezależnością w poglądach, potrzebą swobody myślenia i postępowania, który lubi się dzielić swoją wiedzą i pomysłami. Nieustannie wyznaczający sobie kolejne, nowe cele, wokół, których kręci się cały jego świat, a to za sprawą multidyscyplinarnych zainteresowań.

Humanista zafascynowany informatyką, jednak daleki od zerojedynkowego myślenia. Entuzjasta i promotor kreatywnego wykorzystania Internetu oraz nowych technologii w życiu społecznym. Zapalony poszukiwacz mobilnych aplikacji, zanurzony w Internecie od kilku lat, jednak nie bezkrytycznie i bez ograniczeń.

Wrażliwy, również naukowo, na problem każdej istoty, szczególnie tej wykluczanej, gorzej traktowanej z racji narodowości, rasy, tożsamości płciowej, orientacji seksualnej, światopoglądu. W związku z tym jego zainteresowania oscylują wokół socjologii, polityki, feminizmu oraz teorii gender i queer. Do działań na tym polu motywuje go nadzieja na lepszy świat, wolny od dyskryminacji oraz cel – chce mieć swój udział w czynieniu ludzkości lepszą na każdy możliwy dla niego sposób.

Absolwent filologii polskiej, studium informatycznego oraz studiów podyplomowych gender studies UMK w Toruniu. Obecnie student edukacji bibliotecznej z technologią informacyjną. Od 10 lat kroczy biblioteczną drogą dostrzegając na każdym kroku, że to właściwa droga – droga prowadząca do wyboru zawodu bibliotekarza. Związany z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku, mieszka i pracuje w Bytowie. Jest instruktorem, trenerem, szkoleniowcem, audytorem zewnętrznym oraz wolontariuszem ogólnopolskiego programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Prowadzi szkolenia informatyczne, warsztaty z zakresu TIK dla sieci współpracy nauczycieli regionu słupskiego oraz kursy komputerowe dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, a od niedawna również szkolenia gender i warsztaty antydyskryminacyjne. Poprzez szerokie spektrum wykonywanych zadań można dostrzec, że jest to człowiek, którego nie da się zamknąć w żadnych ramach.  Swoim postępowaniem, nastawieniem, determinacją w dążeniu do ciągłego własnego rozwoju maluje obraz swoich prywatnych i zawodowych wyborów.

Marzenia: chciałby, aby jego portret profesji był nieustannie kreowany poprzez pasję, poczucie ważnej misji społecznej oraz możliwość rozwoju. Uzależniony od kawy i słodyczy, które pomagają malować życiowy obraz kolorową kredką. Młody duchem, dojrzały myślą, mający za sobą rok chrystusowy, marzyciel uparcie i wytrwale dążący do celu.

Jacek Prądziński dołączył do zespołu redakcyjnego WB. Witamy na pokładzie!

fot.wyk.Maciej Matusik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *