Jarosław Jędrych

Witamy kolejnego członka zespołu redakcyjnego Warsztatów Bibliotekarskich. Do naszego grona przybywają kolejni specjaliści, a wśród nich dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi.

Jarosław Jędrych – absolwent bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego, od lat – jak sam o sobie mówi – niestety, raczej urzędnik niż bibliotekarz. Choć z niepokojem obserwuje niektóre negatywne tendencje w otoczeniu mediów, książki i bibliotek, stara się z nimi nie walczyć a adaptować i oswajać. W ostatnich latach zwolennik koncepcji „trzeciego miejsca”, którą to tematyką będzie się zajmował w redakcji.

Jako zaprzysięgły domator, zgodnie z radą Dalajlamy, przynajmniej raz w roku udaje się do miejsca, w którym jeszcze nie był. Aby nie dać zarabiać touroperatorom od kilku lat prowadzi dla siebie i żony jednoosobowe biuro turystyczne. W Polsce najbardziej kocha góry (z wyjątkiem Zakopanego), które prawie w całości przewędrował z plecakiem. Od urodzenia miłośnik s-f, towarzysko grywa w brydża. Ostatnie 10 lat – to intensywna przygoda z Wikipedią jako redaktor tej niezwykle popularnej, wolnej encyklopedii. Uczył się w życiu kilku języków, dogada się w kilku następnych, ale w żadnym perfekcyjnie. 😉 Mieszka w Łodzi.

jarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *