Nowy start

Witamy serdecznie w całkowicie odmienionych Warsztatach Bibliotekarskich.

Zmiany to rozwój i taki właśnie zamysł przyświecał naszemu zespołowi redakcyjnemu, gdy przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad przebudową szaty graficznej, nad stworzeniem nowych działów, poszerzeniem tematyki i zaproszeniem do współpracy nowych autorów.

Mamy ambicje i wewnętrzną, wypływającą z nas potrzebę działania, które motywują nas do wytężonej pracy. W Warsztatach Bibliotekarskich podejmiemy się wsparcia bibliotekarzy w ich codziennej pracy oraz podsuwania im najnowszych trendów zawodowych. Będziemy wspomagać nauczycieli w realizacji działań dydaktycznych i wychowawczych, prezentować zmiany w oświacie, dokonania nauczycielskich sieci samokształceniowych, postępy szkół w szerzeniu kultury czytelniczej oraz materiały dydaktyczne opracowane przez doświadczonych pedagogów.

Ważnym elementem naszego pisma będzie ilustracja kulturalnej strony regionu piotrkowskiego, promocji lokalnych twórców, artystów, literatów, lokalnych społeczności, zrzeszonych i niezrzeszonych grup piotrkowian działających w mieście.

Duże grono odbiorców z pewnością zainteresuje dział dotyczący szeroko pojętego rozwoju zawodowego i osobistego, kreatywności w pracy i w codziennych relacjach z innymi ludźmi, skutecznych metod uczenia się i uczenia innych.

Hołdujemy socjologicznej koncepcji trzeciego miejsca, zgodnie z którą będziemy na łamach naszego czasopisma, wspomagając się konkretnymi przykładami, dokumentować, że biblioteka to nie tylko książki i czasopisma.

Ważnym elementem życia placówek oświatowych regionu piotrkowskiego są działania edukacyjne i wychowawcze w zakresie ochrony przyrody i środowiska. Dlatego ekologia ma i będzie miała nadal w naszym piśmie swoje stałe i ważne miejsce.

Poszczególne numery Warsztatów Bibliotekarskich okrasimy sprawozdaniami, fotorelacjami i ciekawostkami.

Jaki przyświeca nam cel? Pragniemy, by nasze pismo było przydatne. Życzymy sobie, by nasi czytelnicy zaglądali do Warsztatów Bibliotekarskich systematycznie i z przyjemnością, by wykorzystywali jego treści do własnego rozwoju i pracy oraz by sami dzielili się na jego łamach własnym doświadczeniem, pomysłami, refleksjami.

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *